Průtokový filtr Tripond 3 komorový JUMBO bez vortexu 35 - 100m3
Tripond Jumbo 3 komorový filtr bez vortexu je kompletní filtrační systém vhodný pro jezírka od 35 do 100 m³. Už v základu obsahuje vše potřebné:
- Tříkomorový filtr
- Filtrační média
- Šoupákový ventil 63 mm
Kombinace kartáčů, biobloků a biokuliček zajišťuje stabilní, biologicky čistou vodu s minimální údržbou. Označení JUMBO značí objemnější provedení filtru s větší filtrační kapacitou, určené pro větší jezírka.
Klíčové vlastnosti
- Kompletní sestava
Filtr je dodáván kompletní včetně roštů, průchodek, filtračních médií a odkalovacích ventilů - Tříkomorové uspořádání
Voda protéká vždy zdola nahoru pro efektivní mechanicko biologické čištění - Snadná údržba
Každá komora má vlastní odkalovací ventil pro rychlé vypuštění usazenin - Možnost dvou způsobů zapojení
Funguje čerpadlově i gravitačně podle typu jezírka - Odolná konstrukce z laminátu
Silné stěny, dlouhá životnost a každá filtrace testována na vodotěsnost - Připojení DN110
Vstup i výstup mají průměr 110 mm pro napojení na běžné potrubí - Ochranné víko
Lehké víko chrání filtr a zajišťuje čistý vzhled filtračního systému
Konstrukce filtru Tripond
Filtr je tvořen třemi prostornými komorami řazenými za sebou. V první komoře se nacházejí kartáče pro zachycení hrubých nečistot. Druhá komora obsahuje biokuličky pro osídlení filtračních bakterií. V poslední komoře jsou bioakvacit kostky, které dále rozšiřují filtrační plochu pro biologickou filtraci.
Díky velkému objemu a kvalitním médiím se filtrace ani při vyšší zátěži neucpává a nehrozí přetečení.
Instalace a použití
Filtr lze zapojit jako gravitační nebo čerpadlový systém. Připojuje se na běžné potrubí DN110, což zjednodušuje instalaci i případné rozšíření. Každá komora má vlastní odkalovací ventil pro rychlou údržbu.
Součástí balení je kompletní set, tedy vše potřebné k okamžitému uvedení do provozu.